Wiola i Paweł 1588.jpg

7 pytań do fotografa ślubnego

czyli o co przyszłe pary młode najczęściej mnie pytają

Zanim będziemy mieli okazję się spotkać, przekazuję Wam zestaw odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.


1. Czy warto wykonać sesję narzeczeńską?

Zdecydowanie! To rewelacyjny sposób na sprawdzenie siebie nawzajem. Podczas sesji narzeczeńskiej będziecie mieli okazję stanąć przed obiektywem. Poznacie styl mojej pracy i co najważniejsze, zobaczycie jak wyglądacie na zdjęciach mojego autorstwa.

Dzięki sesji narzeczeńskiej w dniu ślubu poczujecie się swobodnie, a moja obecność będzie dla Was czymś zupełnie naturalnym. Podczas zdjęć udzielę Wam kilku dobrych rad. Na spokojnie ustalimy wszystkie szczegóły.

Dodatkowo zdjęcia z sesji narzeczeńskiej będziecie mogli wykorzystać podczas przygotowań do ślubu np. w formie zaproszeń lub podziękowań dla rodziców.

Niezwykła pamiątka, niezastąpione doświadczenie i próba generalna przed jednym z ważniejszych dni w Waszym życiu – tak w skrócie mogę opisać to, co zyskacie dzięki sesji narzeczeńskiej. Moim zdaniem, nie ma nad czym się zastanawiać.

2. Z jakim wyprzedzeniem zamawiać usługi fotografa ślubnego?

W tej kwestii nie ma żadnych reguł. Są terminy mocno oblegane (szczególnie weekendy w okresie letnim), które Pary Młode bukują nawet 2 lata wcześniej. Najbezpieczniej najpierw skontaktować się ze mną i sprawdzić dostępność wybranego terminu. Jeśli jest wolny, spotykamy się, omawiamy szczegóły i podpisujemy umowę.

3. Jakie informacje są potrzebne do spisania umowy z fotografem ślubnym? Czy konieczna jest wpłata zadatku?

Moja umowa jest intuicyjna i prosta, bez niepotrzebnych zawiłości.

Zawiera:

  • podstawowe dane Pary Młodej;

  • informacje na temat miejsc, w których odbywają się poszczególne etapy ślubu i wesela;

  • nasze ustalenia na temat wybranego pakietu usług;

W umowie nie ma żadnych ukrytych opłat lub fragmentów pisanych drobnym drukiem. Treść jest konkretna i przejrzysta. Zadatek jest integralną częścią umowy. Wpłata jest dodatkowym potwierdzeniem i zabezpieczeniem naszej współpracy. Zwykle proszę o zadatek w wysokości 20% kwoty. Preferuję płatność gotówką podczas spotkania lub przelewem na konto bankowe.

4. Wykonujesz plener w dniu ślubu czy w innym terminie?

Polecam wykonanie krótkiego pleneru w dniu ślubu. Zwykle zajmuje to około pół godziny.

Skąd taka rekomendacja? Plener w dniu ślubu ma wiele atutów. To niezwykły moment na chwilę wytchnienia dla Pary Młodej. Kilka minut na bliskość, uczucia i czystą radość. Czas, aby nacieszyć się tym wszystkim, co wokół Was się dzieje.

Zazwyczaj wybieramy lokalizację blisko uroczystości. Te kilkanaście minut pozwala stworzyć mi serię pięknych ujęć, które będą stanowić dla Was niezwykłą pamiątkę tego dnia. Panna Młoda nie musi martwić się o fryzurę, makijaż i kwiaty. Wyglądacie pięknie. Tak jak podczas uroczystości.

Oczywiście, jeżeli czujecie niedosyt, możemy również zorganizować plener w innym dniu. Dodatkową sesję poślubną warto wykonać, zanim opadną emocje – w jak najbliższym terminie. Pamiętajcie, że w letnich miesiącach mam zajęte wszystkie weekendy. Na dodatkowe zdjęcia możemy umówić się w tygodniu.

Jaki jest koszt pleneru ślubnego w innym dniu? Cenę za dodatkową sesję ustalamy indywidualnie, gdyż jest zależna od kilku czynników.


5. Jak długo będziemy musieli czekać na zdjęcia ze ślubu i ile ich będzie?

Pierwsze zdjęcia staram się udostępnić już w kilka dni po uroczystości. Cały materiał przesyłam do galerii internetowej w przeciągu 2-3 tygodni po ślubie.

Przekazuję Wam minimum 300 ujęć najpiękniejszych kadrów z całego dnia. Wyjątkowe detale, emocje, chwile wzruszenia i zabawy. Staram się ująć jak najwięcej Waszych wspomnień, do których z przyjemnością będziecie wracać przez kolejne lata.

Kwestia albumu ślubnego to kilka dodatkowych tygodni. Wybieracie wielkość i materiały na oprawę albumu. Wykonuję wstępny projekt, który przesyłam do akceptacji. Całość przekazuję do realizacji profesjonalnej firmie, z którą współpracuję od wielu lat.


6. Jakim sprzętem fotografujesz?

Od wielu lat pracuję na sprzęcie firmy Canon. Posiadam najlepsze korpusy i najjaśniejsze obiektywy. Dzięki starannie dobranemu sprzętu mogę w dużej mierze pracować ze światłem zastanym. Staram się zatrzymywać w kadrach jego naturalną formę.

Tylko w przypadku zdjęć z wesela wspomagam się czasem dodatkowym źródłem oświetlenia. Każda wykonana przeze mnie fotografia cechuje się wysoką jakością i rozdzielczością, zapewniając Wam pełną swobodę wykorzystania zdjęć w przyszłości.

Wybrane zdjęcia poddaję autorskiej obróbce. Dbam o bezpieczeństwo plików na każdym etapie fotografowania. Od ich wykonania, przez obróbkę, aż po archiwizację.

7. Stresujemy się faktem fotografowania i nie lubimy zdjęć, jak możesz nam pomóc?

Mam wieloletnie doświadczenie w fotografowaniu. Robię to od wielu lat i na swojej drodze spotkałam już wiele osób, które nie lubią zdjęć. Mam na Was swoje sposoby. Staram się złagodzić skrępowanie. Rozładowuje stres uśmiechem, żartem, dobrą radą i swobodną rozmową. Na sesji jestem w 100% dla Was. Dbam o Wasze dobre samopoczucie.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykonanie sesji narzeczeńskiej, która pozwoli Wam się wyluzować i dobrze poczuć przed obiektywem. Sprawdza się to w większości przypadków, gwarantując pozbycie się jakiegokolwiek stresu.


Domyślam się, że to nie wszystkie pytania, które chcielibyście zadać fotografowi przed ślubem. Mam nadzieję, że ten wstęp rozwiał niektóre z Waszych wątpliwości.

Po odpowiedzi na pozostałe pytania serdecznie zapraszam do kontaktu. Postaram się pomóc i wszystko szczegółowo wyjaśnić.